Categories
DAV Magazine

Auxiliary national officers 2007-2008

Auxiliary national officers 2007-2008

National Commander

Kathryn A. Wiley, Soap Lake, WA

St. Vice Commander

Sandra J. Dobmeier, Grand Forks, ND

1st Jr. Vice Commander

Kay Egan, Lehigh Acres, FL

2nd Jr. Vice Commander

Susan M. Henry, Memphis, TN

3rd Jr. Vice Commander

Patrice Rapisand, Fort Worth, TX

4th Jr, Vice Commander

Donna M. Adams, Glendale, AZ

National Judge Advocate

Carol A. Gray, Grand Rapids, MI

National Chaplain

Judith A. Uetterling, Defiance, OH

Imm, Past National Commander

Donna M. Tanner, Lynn, MA

NEC 1st District

Susan M. Stulsky, Centerville, MA

Alternate

Mary C. Bixby, Marshfield, MA

NEC 2nd District

Anita A. Ingrain, Brooklyn, NY

Alternate

Frances J. Ortiz, Otisville, NY

NEC 3rd District

Sylvia Heath, Mechanic Falls, ME

Alternate

Aura-Lee Nicodemus, Enfield, NH

NEC 4th District

Sandra Schulman, Trenton, NJ

Alternate

Doris Martelli, Twp. of Washington, NJ

NEC 5th District

Marian A. Sawdey, Erie, PA

Alternate

Loretta J. Nosko, Erie, PA

NEC 6th District

Barbara Forbes, Ft. Washington, MD

Alternate

Diane K. Brinkley, Zuni, VA

NEC 7th District

Marna Barnshaw, Bradenton, FL

Alternate

Jean E. Sursely, Apopka, FL

NEC 8th District

Angela Connie Stewart, Fulton, KY

Alternate

Martha Carolyn Johnson, Millington, TN

NEC 9th District

Harriett M. Hudson, Summerville, SC

Alternate

Monica Stroud, Kershaw, SC

NEC 10th District

Peggy A. Smith, Davison, MI

Alternate

Carol Lee, Farwell, MI

NEC 11th District

Marjorie J. Davies, Alliance, OH

Alternate

Jacqueline Hansen, Ripley, OH

NEC 12th District

Kathy L. Hicke, Milton, WI

Alternate

Betty J. Wimmer, Wausau, WI

NEC 13th District

Tana Penland, Goshen, IN

Alternate

Debra Loetz, Michigan City, IN

NEC 14th District

Mary Lou Weber, Valley City, ND

Alternate

Faye A. Litzinger, Grand Forks, ND

NEC 15th District

Lei K. Dean, Dunkerton, IA

Alternate

Veronica L. Bergquist, Wichita, KS

NEC 16th District

June C. Adema, Sacramento, CA

Alternate

Leona Galloway, Chino, CA

NEC 17th District

June H. Schow, Ogden, UT

Alternate

Patricia J. Brunsvik, Ogden, UT

NEC 18th District

Lorna Kakesako, Mililani, HI

Alternate

Iris Brzezinski, N. Las Vegas, NV

NEC 19th District

Juanita Wiley-Hackler, Stratford, WA

Alternate

Roberta (Robi) A. Riley, Vancouver, WA

NEC 20th District

Teresa M. Herrle, Seguin, TX

Alternate

Mary F. Choate, Irving, TX

NEC 21st District

Linda S. Stake, Heber Springs, AR

Alternate

Brenda J. Prentice, Mountainburg, AR

COPYRIGHT 2007 Disabled American Veterans

COPYRIGHT 2008 Gale, Cengage Learning